Powrót na listę wyszukiwania

Kowalstwo Artystyczne Anko Władysłw Samborski

Opis firmy

ANKO jest firmą rodzinną, z wieloletnią tradycją. Pracownia kowalstwa artystycznego Samborskich istnieje od 1961 roku. Została założona przez ojca Andrzeja Samborskiego, Władysława. Na początku wyrabiano w niej przedmioty z zakresu metaloplastyki i kowalstwa, potem rozszerzono zakres usług. Na początku lat 90-tych firmę przejął syn Andrzej i jego żona, a od 3 lat warsztat prowadzi ze swoim synem Władysławem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy jedną z najlepszych firm zajmujących się kowalstwem artystycznym w Polsce. Andrzej Samborski kowalską wiedzę i doświadczenie zdobył u ojca, który po przybyciu do Wrocławia w latach 50-tych założył na tyłach domu własną kuźnię. A.Samborski mówi: „Cieszę się, że teraz rodzinną tradycję przejmuje po mnie syn Władysław. Kowalstwo to ciężka, czasem żmudna praca. Jednak jej efekty są warte tych trudów. Swoją wiedzę przekazuję teraz synowi. Kowalstwo to dla nas świetne połączenie pracy i pasji.” Wszystkie projekty wykonywane są ręcznie, zgodnie z klasycznymi kowalskimi technikami.
Zakład kowalstwa artystycznego ANKO jest członkiem Bractwo Rzemiosła Artystycznego (to cech rzemieślników artystów działający przy Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej).

Oferta firmy

Zakład Kowalstwa Artystycznego ANKO wykonuje usługi w zakresie projektowania i wykonywania m.in.: balustrad, krat, mebli (stołów, krzeseł, toaletek, zestawów kominkowych i innych), bram, furtek, ogrodzeń, drobnych elementów wykończeniowych, elementów dekoracyjnych (drzewka bonsai, kwietniki). Wszystkie nasze produkty są kute ręcznie przez doświadczonego kowala, który pracował w Wojskowej Pracowni Metaloplastycznej we Wrocławiu.
Oferujemy Państwu profesjonalną i fachową pomoc w zakresie projektowania i doradztwa. Zapewniamy transport i montaż gotowego zamówienia. Nasze produkty są zabezpieczone przed korozją i rdzą dzięki stosowaniu dwóch warstw farby: podkładowej - antykorozyjnej oraz kolorowej (zwykle szary grafit lub brąz). Na prośbę klienta stosujemy również cynkowanie ogniowe.
Cena ustalana jest za metr bieżący (w przypadku balustrad i ogrodzeń do 110 cm wysokości) lub za metr kwadratowy. Cena zależy również od wybranego materiału i stopnia skomplikowania projektu. Jeśli chcą Państwo otrzymać precyzyjne informacje o cenie i terminie realizacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

KOWALSTWO ARTYSTYCZNE ANKO TO GWARANCJA ZNAKOMITEJ JAKOŚCI WYKONANIA I ORYGINALNOŚCI PROJEKTU.

W pracowni kowalskiej ANKO powstały m.in:

Żyrandole:
w księgarni Ossolineum na wrocławskim Rynku
w Ratuszu w Izbie Adwokackiej
w Kasynie Wojskowym przy ul. Hallera
w kawiarniach i aptekach

Balustrady:
w Banku Narodowym przy ulicy Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu
we wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej przy ulicy Powstańców Śląskich
w klatce schodowej Opery Wrocławskiej

Kraty:
w Banku Śląskiego we Wrocławiu
w Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu
w ratuszu w Strzelcach Opolskich

Lampy i kwietniki zdobiące Rynek w Namysłowie
Kute obudowy koszy na śmieci, które znajdują się dziś na wrocławskim Rynku, placu Solnym i ulicy Świdnickiej
Wysięgniki i szyldy w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej
Tron królewski do sztuki „Diabeł Przewrotny” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Pracownia wykonuje również usługi konserwatorskie, jej pracownicy odrestaurowali:
kute bramy i furtki w pałacu Dębica koło Środy Śląskiej
drogę krzyżową na Górze Świętej Anny
kutą kratę w Sali Rajców w świdnickim Ratuszu
drzwi, krzyże i zwieńczenia kopuły w Kościele Pokoju w Świdnicy.

Galeria firmy:


Powrót na listę wyszukiwania