Powrót na listę wyszukiwania

Jarosławskie Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne im. Ojca Pio

Opis firmy

Kto skorzystał z gościnności Domu O. Pio przekonał się, jak skutecznie pomogło mu to w odzyskaniu równowagi duchowej

Oferta firmy

Ośrodek ma 70 miejsc w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z sanitariatami i łazienkami. Pokoje jednoosobowe rezerwowane z dopłatą. Na miejscu: jadalnia - świetlica, gabinety lekarski i rehabilitacyjny, kaplica. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Od maja do października możliwe jest także zakwaterowanie w domkach nad zalewem w pobliżu głównego budynku. W każdym domku jest łazienka i wc.

Kuracjusze mają zapewnioną opiekę lekarską i całodobową opiekę pielęgniarską, zabiegi rehabilitacyjne. Mogą też, odpłatnie, uczestniczyć w organizowanych przez Dom Ojca Pio, wycieczkach autokarowych do Leżajska, Łańcuta, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Lwowa. Również odpłatnie można korzystać z siłowni lub przejażdżek konnych - wierzchem i bryczką po lesie, zimą z kuligu. Ośrodek dysponuje rowerami górskimi i kijkami do terenowego marszu (nordic walking). Podczas każdego turnusu organizowane są wieczorki towarzyskie, prelekcje na temat zdrowego życia i odżywiania, prezentacje sprzętu domowego, spotkania literackie, koncerty muzyczne. Codziennie w kaplicy jest odprawiana Msza św.

Naczelną zasadą oferowanych kuracji jest przywracanie zdrowia przez żywienie. Temu celowi służą diety: owocowo-warzywna i makrobiotyczna. Efekt terapeutyczny jest oparty na stosowaniu diet niskokalorycznych, oczyszczających organizm. Zostały one opracowane przez dr Ewę Dąbrowską z Gdańska, która jest też konsultantem radawskiej placówki.
Pobyt na turnusach ma również duże znaczenie profilaktyczne, dieta dr Dąbrowskiej oczyszcza i wzmacnia organizm. Poza zmianą odżywiania, korzystnie działa spokój, oderwanie od codziennych kłopotów, zgiełku, zanieczyszczonego środowiska miejskiego.

Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Większość z nich jest refundowana przez NFZ. Zleca je lekarz pracujący w Ośrodku w zależności od wskazań. Wymagane jest ponadto okazanie dokumentacji medycznej od lekarza specjalisty odnośnie jednostki chorobowej.

Galeria firmy:


Powrót na listę wyszukiwania