Powrót na listę wyszukiwania

Gospodarstwo Agroturystyczne Skansen i mini ZOO M. Gancarski

Opis firmy

Skansen pana Mariana Garncarskiego powstał na bazie gospodarstwa rolnego w 1992 roku. Zgromadzonych jest tu niezliczona liczba przedmiotów, które w przeszłości służyły naszym przodkom: pierwsze drewniane lodówki, kolekcja ponad stu żelazek z XIX i początku XX wieku, sprzęt tkacki, stolarski, pełne wyposażenie kuźni, stare rowery, dawne wyposażenie zakładu stolarskiego, jest też spora kolekcja starych odbiorników radiowych i lampy naftowe. Możemy zobaczyć stary płaszcz - burkę oraz drewniany kuferek zesłańca na Sybir w 1940r. Należące do St. Gancarskiego - stryja pana Gancarskiego. Są tu również pamiątki po A. Gancarskim - również Sybiraku, uczestniku walk pod Monte Cassino - ojcu M. Gancarskiego. Na uwagę zasługuje kufer marynarza z 1916r. Był to osobisty kufer marynarza - Polaka wcielonego do Kriegsmarine. W skansenie zebrano również stare maszyny do szycia oraz sprzęt związany z przerobem lnu i wełny - kołowrotki, krosna tkackie, grępel, grzebienie do lnu, międlice - pochodzące z XIX i początku XX w. Można podziwiać misternie wykonane wieńce dożynkowe oraz malowane skrzynie posagowe z pocz. XIX w. i wiele innych ciekawych eksponatów.

Obok skansenu znajduje się mini ZOO w którym gospodarz zebrał różne zwierzęta, m.in.: strusie afrykańskie, jelenia, daniele, dzikie świnie, różne rasy kur oraz bażanty. Gospodarstwo pana Mariana zdobyło wiele nagród i cennych z punktu widzenia turystyki i kultury certyfikatów. Na potrzeby turystów w skansenie znajduje się niewielka kawiarenka oraz sklep z pamiątkami.

Gospodarstwo agroturystyczne oferuje swoim gościom noclegi w pokojach 3, 4 i 5 osobowych, dwóch domkach letniskowych. Istnieje możliwość rozbicia namiotu oraz postawienia przyczepy campingowej.

Oferta firmy

Cena za nocleg: dorośli 25 PLN, dzieci 15 PLN.

Wystawiamy faktury VAT. Możliwość rozbicia namiotu -10 PLN/osoba oraz postawienia przyczepy kempingowej.liczba miejsc: 23

Łazienki na korytarzu.

W pokojach radio.

Jeden pokój z łazienką, pozostałe pokoje z łazienkami na korytarzu.

10 miejsc z własnymi śpiworami - 10 PLN od osoby.
Liczba domków w obiekcie 2.

Domki letniskowe, 3-osobowe.
Do dyspozycji gości: kuchnia z pełnym wyposażeniem, świetlica z TV-SAT. Na terenie obiektu parking. Na terenie obiektu także: możliwość grillowania, miejsce na ognisko, kiosk.

U nas także: skansen - muzeum (zwiedzanie: 4 PLN dorośli, 2 PLN dzieci), można w nim obejrzeć zarówno drobne sprzęty domowe, jak i wyposażenia wnętrz izb mieszkalnych, warsztatów pracy - kuźnia, stolarnia, warsztat szewski, itp., większość eksponatów jest odrestaurowana, wystawiona w gablotach lub witrynach i opisana.

Całość gospodarstwa otoczona zielenią, oczkami wodnymi oraz zagrodami i wolierami ze zwierzyną i ptactwem (jeleń, daniele, sarna, strusie, dzikie świnie, kozy, bażanty, jastrzębie, różne rasy kur, nutrie żyjące w strumieniu, pstrągi i inne ryby w oczkach wodnych), zabytki sakralne z bazyliką, ruchomą szopką, Kalwarią.
GASTRONOMIA

Oferujemy możliwość wyżywienia.

Do dyspozycji gości kawiarnia.

Galeria firmy:


Powrót na listę wyszukiwania